Ukotvení trezoru

Trezor lehčí než 1000 kg musí být pro pojištění trezoru pevně ukotvený. 

fhb_3.png

Důležitou součástí instalace bývá zazdění nebo ukotvení samotného trezoru. Trezory jsou standardně vybaveny kotvícími otvory (v zadní stěně trezoru, dno trezoru), které nám umožní trezor spojit s pevným základem, což znamená, že trezor je pevně přišroubován ke zdi místnosti nebo podlaze a pro potencionálního pachatele je toto spojení velký problém. Trezory určené k zabudování do zdi musí být odborně zazděny, aby zaručily svému budoucímu majiteli maximální bezpečnost. 

Kotvení trezorů

Trezory lze ukotvit dvěmi způsoby, možnost ukotvení trezoru do podlahy místnosti nebo ke zdi místnosti. Kotvení se provádí po zhodnocení stavu podlahy nebo zdi místnosti, také je nutno vzít v úvahu vyhotovení kotvících otvorů na samotném trezoru. Vždy se doporučeje vše konzultovat s vyškoleným odborníkem prodejce. Trezor lze ukotvit standardním způsobem pomocí vysokopevnostních šroubů nebo lze použít ke zvýšení bezpečnosti chemickou kotvu, zaručující maximální bezpečnost.

Většina bezpečnostních trezorů a sejfů má kotvící otvory jak do podlahy, tak i do zadní stěny trezoru. Výjmku tvoří ohnivzdorné trezory, které mají kotvící otvory pouze do podlahy kvůli požáru. Jsou ale také výrobci, kteří kotvící otvor připraví do zadní stěny ohnivzdorného trezoru, který se musí na místě provrtat (např. BURG WACHTER nebo WERTHEIM).

POUŽÍVÁME VYSOKOZÁTĚŽOVOU KOTVU S RYCHLETVRDNOUCÍ CHEMICKOU PATRONOU ZNAČKY FISCHER.

Doporučujeme vždy trezor ukotvit, volně stojící trezor je snadným cílem pro potencionálního pachatele, hrozí možnost odcizení.

Cena ukotvení: 1 500,- Kč bez DPH

V případě dojezdu pracovníka na místo instalace mimo Prahu, bude účtována cena dopravy ve výši 10,-Kč/km bez DPH.

V ceně za ukotvení je zahrnut již kotvící materiál.

 

Návod na zazdění trezoru do zdi nebo do podlahy naleznete ...ZDE